Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.triangel.cz/www/library/connect_db.php on line 2
TRIANGEL s.r.o. - Fasády - Obklady - Dlažby - Ocelové fasády


Ocelové fasády

T - CORTEN

CORTEN je vysoce odolný ocelový materiál, který se může díky své vysoké mechanické odolnosti a vysoké odolnosti vůči korozi použit jak ve venkovním, tak ve vnitřním prostředí.

Proč Corten?

Vysoká antikorozní odolnost, je až desetkrát vyšší než u normálních uhlíkových ocelí, činí tím Corten ideálním pro realizaci větraných fasád a architektonických prvků i v těch nejagresivnějších prostředích.

Díky povrchovým úpravám (řízená a neřízená oxidace), kterým je podroben a prvkům obsaženým v jeho slitině (měď, chrom a fosfor), jakož i vytvořením ochranné vrstvy s výjimečným estetickým efektem, se přírodní oxidace vrstvy Corten při styku s atmosférickými vlivy se stabilizuje v období 1 až 4 let.

Tato vrstva totiž každé desce dodává hnědou barvu s exkluzivním odstínem a tak dává povlaku svého druhu jedinečnou charakteristiku.

Výhody Corten

 • JE ŽIVÝ
  Je to materiál, který se mění v průběhu let při styku s atmosférickými vlivy.
 • JE ZPRACOVATELNÝ
  Můžeme jej řezat, vrtat, modelovat, kalandrovat a ohýbat dle libosti, bez žádného omezení – to může přinést pouze rozměr původního dílu.
 • JE BEZPEČNÝ A SILNÝ
  Je osmkrát odolnější než ostatní ocele, díky vysokému obsahu fosforu totiž náleží do třídy A.
 • JE VÝKONNÝ
  Má vysokou mechanickou odolnost, proto umožňuje snížení tloušťky a hmotnosti.
 • JE 100 % EKOLOGICKÝ A 100% RECYKLOVATLENÝ

Corten má vysokou mechanickou odolnost, to umožňuje snížení tloušťky a tím se ponižuje i hmotnost na m2. Tloušťka materiálu je od 1, 2, a 3mm.Tloušťka materiálu se určuje na každý projekt samostatně.
Formáty ocelových desek jsou rozlišeny dle šířek na 1800, 1700, 1500, 1250 a 1000mm.

Upevnění ocelových desek

viditelné uchycení - kotvící materiál je antikorozní a odolný proti agresivnímu prostředí. Používají se trhací nýty a samořezné vruty (viditelné uchycení). Nýty jsou hliníkové s nerezovým trnem, vruty jsou nerezové.

Tepelná izolace

Tepelná izolace z minerálního vlákna tloušťky dle projektu se upevňuje mechanicky talířovými hmoždinkami typu a rozměru dle tloušťky tepelné izolace.