Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.triangel.cz/www/library/connect_db.php on line 2
TRIANGEL s.r.o. - Fasády - Obklady - Dlažby - Keramické


Keramické

Barvy a formáty

Široká škála barev slinuté keramiky dokáže uspokojit veškeré architektonické vize. Zde jsou uvedeny nejžádanější typy obkladů, kompletní vzorník je zařazen do sekce obklady a dlažby. Nejčastěji nabízené formáty jsou 400/400mm, 300/600mm, 600/600mm, 450/900mm a 600/1200mm. Tloušťka obkladové desky závisí přímo na velikosti formátu. Keramické fasádní desky mohou mít různý povrch – lesk, pololesk, mat i zdrsněnou variantu povrchu – tzv. bocciardeto. Pro lepší představivost nabízíme konzultace, přímo v naší společnosti kde je možné si vybrané vzorky prohlédnout detailněji. V kolekci keramických obkladů jsou zahrnuty i vizuálně velmi zdařilé alternativy přírodního kamene.

Granitogres

Crystal Granito (a) Granito (b) Granito (c) Granito (d) Marte (a) Marte (b) Marte (c) Novecento (a) Novecento (b) Unicolore (a) Unicolore (b) Titano Granitogres - formáty

Ke stažení:  Kompletní přehled Granitogres (pdf; 1,2 MB)

Granitoker

Loft Metallica Metalwood Oxide Granitoker - formáty

Ke stažení:  Kompletní přehled Granitoker (pdf; 742 kB)

Pietre Native

Basaltina Lavagna Meteor (a) Meteor (b) Mineral Chrom Pietra Blu Pietra d´Istria Pietra di Baviera Pietra Luserna + Piasentina Pietre di Sardegna Pietre Etrusche (a) Pietre Etrusche (b) Pietre Rare Porfido Quarzite Pietre Native - formáty

Ke stažení:  Kompletní přehled Pietre Native (pdf; 1,9 MB)

Barvy uvedené v tomto zpracování se mohou lišit od skutečných barev keramických desek leskem, odstínem nebo strukturou povrchu. Na přání zákazníka lze po domluvě vzorky zajistit.

Keramické fasády

Keramický obklad je zhotovován z přírodních materiálů. Živičné písky, drcené žuly a přírodní jíly tvořící směs, která je při výrobě obrovským tlakem a vysokých teplotách spojena a tvarována. Desky o tloušťce 7 a 12mm vyhovují i vysokým ekologickým požadavkům. Montáž je možná dvěma způsoby viditelným a neviditelným uchycením.

Systém T – ceram:

je vysoce estetický, variabilní, certifikovaný systém, který slouží k neviditelnému uchycení slinutých keramických obkladových materiálu.

Z hlediska kotvení do obvodových konstrukcí je systémem liniovým. Základem jsou vertikální nosní profily, z Al slitin, které jsou kotveny do obvodové nosní konstrukce za pomocí kotevních prvků, které jsou taktéž z Al slitin. Každý vertikální nosný profil (nosník) je do obvodové konstrukce kotven dvojicí nosných kotev a ostatními přídržnými kotvami v počtu dle délky nosníku a statického výpočtu. Spojení nosných kotev s nosníkem je pevné, zabezpečují jej samořezné, samozávrtné šrouby. Spojení přídržných kotev s nosníkem je kluzné, pomocí nýtů. Do vertikálních nosníků jsou zalisovány trny s nerezové oceli, na které se zavěšují keramické obkladové desky.

Samotné keramické desky jsou navrtávány a do otvorů jsou osazovány nerezové závěsy. Vyvrtávaný otvor je válcový, s rozšířením na jeho spodní straně. Závěs se po utáhnutí mechanicky rozevře a spolehlivě tím zabezpečí ukotvení v keramické obkladové desce. Dle funkce dělíme závěsy na nosné a přítlačné. Nosné závěsy nesou hmotnost obkladových desek a současně působí i při zatížení větrem. Jsou rektifikovatelné ve vertikálním směru, aby bylo zabezpečeno jejich úplné dosednutí na nerezový trn. Přítlačné závěsy působí jen na zatížení od větru (sání). Tvarově se od nosných závěsů odlišují jen delší náběhovou hranou nosu nerezového háčku. Počty jednotlivých závěsů na jednu keramickou desku stanoví statický výpočet.

Nosný systém:

Kotevní profily slouží k uchycení vertikálních nosních profilů do obvodové konstrukce budovy. Jsou vyrobeny z Al plechu L tvaru, tloušťky 3mm, resp. 4mm. Rozměry kotev jsou závislé na odstupu obkladu, druhu obkladu, výšce obkladané stavby, apod. Přímo se určují na konkrétní fasádu. V zásadě jsou vyráběné ve výškových řadách: 60mm, 80mm, 100mm, 120mm a 150mm. Každá řada pak v různých délkách podle potřeby.

Uchycení kotevních profilů do obvodové konstrukce se provádí hmoždinkami a šrouby v přímé závislosti na druhu materiálu, do kterého se kotví. Např. do obvodového zdiva z tvárnic Porotherm jsou používány hmoždinky HILTI HRD 140, do betonu jsou používány plastové hmoždinky ⌀12mm s pozinkovaným vrutem 8x70mm, nebo kovovými kotvami např. WÜRTH W-FA/S.

Spojení (pevné) s vertikálními nosními profily je u nosných kotevních profilů realizováno dvojicí až trojicí nerezových samořezných anebo samořezných samozávrtných vrutů např. WÜRTH 5,5/16, nebo 4,2/14, na jeden kotevní profil.

Spojení (kluzné) pomocních kotevních profilů s vertikálními nosními profily je realizováno dvojicí nýtů Al/nerez např. WÜRTH 15,6/10 na jeden kotevní profil. Kotevní profily jsou vždy montovány symetricky po dvojicích.(viz detaily)

Termostop – plastové podložky jsou umístěny pod kotevními profily, jsou vyrobeny z PE tloušťky 3 a 6mm, rozměrů dle kotevního profilu, pod který přináleží. Jejich funkcí je přerušení tepelného mostu mezi kotevním profilem a obvodovou nosnou konstrukcí.

Vertikální nosné profily jsou kotevními profily uchyceny do obvodového zdiva. Jsou to jeklové profily 40x20x2mm, resp. 60x20x2mm. Jsou vyrobené se slitiny AlMgSi0,5. Dle umístění nosníků je možné při pohledu na fasádu rozdělit na osové – nosník je umístěn v ose spáry mezi dvěma obkladovými keramickými deskami. Vertikální osa nosníku je totožná s osou vertikální spáry obkladu a keramické desky se opírají o pravý a levý okraj nosníku. Druhý typ z hlediska umístění jsou pomocné nosníky. Tyto jsou při pohledu na fasádu umístěny při okrajích obkladu – ostění, nároží, ukončení.

Nerezové trny jsou zalisovány ve vertikálních nosných profilech průběžně přes celý profil (rovnoběžně s delší stranou průřezu jeklu). Jsou vyrobeny z nerezové oceli kruhového průřezu ⌀6mm a délky 150mm. Trny na které se přímo zavěšují obkladové keramické desky. Počty a umístění trnů vyplývají ze statického výpočtu, který je součástí dílenské dokumentace.

Nerezové závěsy se osazují přímo na keramické obkladové desky. Dle funkce se dělí na nosné a přítlačné. Komplet závěsu se skládá z více komponentů. Základem je nerezový šroub M6/16 se zápustnou hlavou, na který je nasunutá nerezová rozpěrná kotvička, plastová podložka malá, plastová podložka velká, nerezový háček, nerezová podložka ⌀6mm, nerezová matice M6.

Rozdíl mezi nosným a přítlačným závěsem je ve tvaru nerezového háčku. Přítlačný závěs vzhledem na to, že je zatížený jen zatížením od větru a nepřenáší zatížení od vlastní hmotnosti, nemá v háčku oválný otvor, který zabezpečuje rektifikaci ve vertikálním směru. Druhou odlišností je delší náběhová hraná nosu nerezového háčku. Šířka samotného nerezového háčku je 20mm. Počty jednotlivých závěsů na jednu obkladovou desku určuje statický výpočet.

Tepelná izolace

Jako tepelná izolace se zpravidla používají desky minerální vlny v tloušťkách dle jednotlivého projektu. Kotvení desek je prováděno mechanicky – talířovými hmoždinkami. Objemová hmotnost minerální vlny je min. 50kg/m³.

Keramické obkladové desky

Keramické obkladové desky, které jsou používány u odvětrávaných fasád v systému T – ceram jsou mrazuvzdorné, kyselinovzdorné, nehořlavé s nasákávostí menší než 3%.

Detaily

Ke stažení:  Systém uchycení slinutého keramického střepu na hliníkový „T“ profil. Detaily atiky, nároží, ostění, spodního ukončení, ... (pdf; 670 kB)

Realizace : Obchodní dům Modus, 2007

Město: Zlín
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 30 x 60
povrch: matný
plocha: 670m²

Realizace : Školský areál, 2006

Město: Neveklov
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 30 x 60
povrch: matný
plocha: 2400m²

Realizace : Administrativní budova Modletice, 2006

Město: Praha
Keramická odvětrávaná fasáda, viditelné uchycení
formát: 60 x 60
povrch: lesklý
plocha: 120m²

Realizace : Administrativní budova Černokostelecká, 2004

Město: Praha
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 30 x 60, Crema marfil
povrch: matný
plocha: 686m²

Realizace : Terminál nemocnice, 2004

Město: České Budějovice
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 30 x 60, Baviera
povrch: matný
plocha: 560m²

Realizace : OEC n.p. Budějovický Budvar, 2004

Město: České Budějovice
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 60 x 60, Nebraska
povrch: lesklý
plocha: 1810m²

Realizace : Okresní nemocnice, 2003

Město: Pelhřimov
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 30 x 60, Marazzi
povrch: matný
plocha: 750m²

Realizace : ČZU Suchdol, 2002

Město: Praha
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 30 x 60
povrch: matný
plocha: 1450m²

Realizace : Administrativní budova VZP

Město: Sokolov
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 30 x 60
plocha: 1590m²

Realizace : Víceúčelová sportovní hala - Areál VUT

Město: Havířov
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 60 x 60
plocha: 1290m²

Realizace : Víceúčelová sportovní hala - Areál VUT

Město: Brno
Keramická odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
formát: 30 x 60
plocha: 1800m²

T-CERAM Systém mechanického neviditelného uchycení keramických obkladových desek. Pohled čelní a zadní.

Čelní pohled

Čelní pohled

Zadní pohled

Zadní pohled

1. obkladová deska 2. háček neviditelného mechanického uchycení 3. AL konstrukce 4. nosná kotva 5. pomocná kotva 6. tepelná izolace 7. vzduchová mezera

Systém mechanického viditelného uchycení keramických obkladových desek. Pohled čelní a zadní.

Čelní pohled

Čelní pohled

Zadní pohled

Zadní pohled

1. obkladová deska 2. viditelný háček 3. AL konstrukce 4. nosná kotva 5. pomocná kotva 6. tepelná izolace 7. vzduchová mezera