Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.triangel.cz/www/library/connect_db.php on line 2
TRIANGEL s.r.o. - Fasády - Obklady - Dlažby - Sklovláknobetonové desky


Sklovláknobetonové desky

Sklocementový obklad je kompozitní materiál na bázi betonu, který je vyztužený skelnými alkalirezistentními vlákny. Díky této kombinaci je dosaženo mimořádných technických vlastností, jako jsou: tvrdost, pevnost, trvanlivost, tvárnost, požární odolnost – třída A1 a další.

Základní barvy

Anthracite grey Brown slate Brown travertine Concrete grey Graphite grey Ivory Malachite green Natural white Sandstone Terracotta Velvety grey

Stavební prvky z sklocementového materiálu, lze dodávat jak ve zcela přírodním provedení (pohledový beton), tzn. bez použití barevných pigmentů během výroby, kde vzhled je utvářen přirozeným zráním a vysycháním organických látek, tak je možné materiál pigmentovat použitím vhodného barevného pigmentu, dle požadovaného odstínu. Materiál je možné probarvit ve hmotě při samotné výrobě nebo jeho barevnost, odstín a intenzitu řešit dodatečnou aplikací pigmentových, či transparentních nátěrových hmot. Na přání zákazníka je možné nadefinovat a dodat speciální barevné provedení. Výběru, vhodnosti, způsobu použití barev, jejich vlivu na životní prostředí je věnována v rámci sledování vysokých jakostních standardů maximální péče, aby byly naplněny požadavky zákazníka.

Při požadavku na probarvení kompozitu ve hmotě jsou používána prášková nebo tekutá barviva (pigmenty) které v celkovém pojetí plochy ještě více zvýrazní charakteristický vzhled betonu a jeho unikátnost, kde oproti tomu je při použití pigmentových nátěrových hmot tento vzhled potlačen.

Základní povrchy:

Aller Alster Arno Auvergne Donau Ems Euphrat Fichtelberg Hudson Iller Mosel Parana Pastillen Rhombus Riffel 2-fach Tennessee Toscana Travertin Zyklop

Rozmanitost povrchových úprav a barevných odstínů umožňuje navrhovat stavební prvky bez ohledu na jakákoliv omezení. Struktury povrchů pohledových ploch sklovláknobetonových výrobků je možné realizovat z některého ze stovek standardních designů a povrchových struktur (struktury omítky, dřeva, zdiva, kamene a skály, geometrické obrazce, orientální struktury, zlomové obrazce, žebrové a vlnité profily, protiskluzové struktury, texty, čísla, loga, piktogramy, autotypické matrice, gravírované struktury), ale je také možné definovat zcela jedinečný požadavek na provedení pohledového povrchu dle vlastních požadavků a fantazie. Pohledové plochy mají přírodní vzhled a strukturu a jako takové mohou vykazovat drobné nerovnosti, nepravidelnosti odstínu a struktur, kaverny, trajektorie napětí, výkvěty, prostup skelného vlákna do plochy a další, které jsou i s ohledem na použité čistě přírodní materiály a procesy zrání charakteristické a umocňují jedinečnost a unikátnost vzhledu jednotlivých pohledových ploch a nelze je proto posuzovat jako vadu.


Pružnost strukturních matric umožňuje vyjmutí formy bez poškození sklovláknobetonového panelu, nebo samotné formy. Tento systém poskytuje architektům, projektantům a inverstorům maximální volnost a díky tomu mohou být realizovány téměř jakékoliv požadavky a představy při navrhování.


Vedle standardních struktur jsou realizovány i speciální provedení podle individuálních přání zákazníka, včetně forem pro tvarově složité prostorové prvky.

Polycon

Sklocementový obklad je kompozitní materiál na bázi betonu, který je vyztužený skelnými alkalirezistentními vlákny. Díky této kombinaci je dosaženo mimořádných technických vlastností, jako jsou: tvrdost, pevnost, trvanlivost, tvárnost, požární odolnost – třída A1 a další. Výhodou tohoto materiálu je také jeho nízká objemová hmotnost a možnost výroby tenkostěnných deskových nebo prostorových prvků. Při výrobě jsou používány jako výchozí materiály pouze vysoce kvalitní suroviny od renomovaných výrobců (skelná vlákna, minerální látky a další suroviny), které zajišťují prvotřídní kvalitu výrobků a jejich unikátní a jedinečný vzhled.

Produkty vyráběné z sklocementového materiálu mají povrchovou strukturu a vzhled jako pohledový beton a bez dalších úprav může povrch vykazovat drobné nerovnosti, nepravidelnosti odstínu a struktur, kaverny, trajektorie napětí a další, které jsou i s ohledem na použité čistě přírodní materiály charakteristické a umocňují jedinečnost a unikátnost vzhledu jednotlivých pohledových ploch. Díky těmto charakteristickým vlastnostem, neopakovatelnému a odlišnému vzhledu od běžně používaných materiálů s hladkým umělým povrchem, rozšiřuje sklocementový materiál zásadním způsobem možnosti technických a estetických požadavků zákazníků.

Sklovláknobeton lze bez problémů využít při návrhu a realizaci stavebních prvků nejen v exteriéru ale také interiérovém designu. Díky širokým možnostem použití otiskových strukturních matric lze jednoduše docílit celého spektra různých pohledových povrchů nejen pro obkladové deskové materiály a panely, ale i pro tvarově složitější architektonické prvky, tvarové a prostorové dílce a designové solitéry. Struktury povrchů pohledových ploch sklovláknobetonových výrobků z sklocementového materiálu je možné realizovat z některého ze stovek standardních designů a povrchových struktur (struktury omítky, dřeva, zdiva, kamene a skály, geometrické obrazce, orientální struktury, zlomové obrazce, žebrové a vlnité profily, protiskluzové struktury, texty, čísla, loga, piktogramy, autotypické matrice, gravírované struktury atd.), ale je také možné definovat zcela jedinečný požadavek na provedení pohledového povrchu dle vlastních požadavků a fantazie.

Sklocementový obklad je moderním progresivním přírodním materiálem, který je vyhledáván zejména pro své jedinečné vlastnosti a unikátní vzhled, který se odlišuje provedením od běžně používaných velkoplošných materiálů, u kterých je předpokládána a vyžadována absolutní geometrická přesnost, rovinatost a stejnobarevnost v celé ploše a unifikovaný vzhled (sklo, plech apod.), a nachází své uplatnění všude tam, kde je žádoucí, aby byla přiznána a zachována přirozenost a struktura materiálu, jednotlivé prvky a plochy si zachovaly svou jedinečnost v duchu sounáležitosti s přírodou a ekologickým myšlením při navrhování a realizaci staveb.

Stálost barev a jejich odolnost proti ÚV záření

Na používané práškové a tekuté barvy jsou kladeny z hlediska platných norem a interních sledování kvality funkčních povrchů vysoké požadavky a používají se pouze barvy, které jsou vhodné pro barvení materiálů obsahujících cement. Barvy musejí být světlostálé (UV) a odolné povětrnostním vlivům. Kontrola a měření barevnosti se provádí a při vyhodnocování naměřených hodnot (L, a b, delta-E) je nutné zohledňovat nepravidelnost uložení surovin, vlhkost měřeného materiálu včetně vzdušné vlhkosti, stav a stupeň znečištění měřených ploch, intenzitu a zdroj světla. Stanovení hodnot (měření) probíhá dle normovaného postupu. Při posuzování barevnosti je nutné také přihlédnout k působení vnějších vlivů a přirozeným procesům stárnutí, kde případné změny barevnosti nemohou být posuzovány jako vada materiálu neboť se jedná o přirozený proces zrání a stárnutí materiálu. Barevný odstín a pohledové povrchy ploch jednotlivých prvků se mohou lišit také v návaznosti na úhel dopadu a intenzitu světla.

Přizpůsobivost a přirozenost

Na betonové podklady a jejich pohledové plochy působí řada vnějších činitelů. Např. vzdušná vlhkost, proměnlivá teplota apod., které mohou svým působením a díky charakteristické vlastnosti a schopnosti betonu absorbovat a uvolňovat vlhkost, vyvolat lehké změny v intenzitě barevného odstínu. Beton je přírodním materiálem a prochází celou řadou přírodních a přirozených cyklů, které jej ovlivňují a dotvářejí jeho jedinečný v přírodě neopakovatelný vzhled.

Tolerance

U vyráběných velkoplošných nebo tvarově složitějších (prostorových) prvků je kromě jiného sledována a prováděna kontrola rozměrů a vyhodnocování měření tloušťky, šířky, délky, rovinatosti a úhlů. Tolerance vycházejí z ČSN EN 12467.

Brno University Of Technology - Archives

Entertainment Center Trutnov - Uffo

Facade Jihlava

Filadelfie

Hotel Hoffmeister

National Technical Library

Ostrava City Gate

Secondary Grammar School