Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.triangel.cz/www/library/connect_db.php on line 2
TRIANGEL s.r.o. - Fasády - Obklady - Dlažby - Skleněné fasády


Skleněné fasády

Skleněné odvětrávané fasády

Jedním z posledních trendů v architektuře je použití skla jako obkladového materiálu pro skleněné fasády. Tento materiál díky svým vlastnostem, barevným kombinacím (vzorník RAL) a možností neviditelného uchycení skleněných desek, nabízí architektům široké spektrum řešení fasádních projektů.

Popis

Sklo je výrobek určený nejen pro zasklívání oken, ale i jako materiál vhodný pro moderní fasádní systémy. Využívá se různých druhů skel z pohledu bezpečnosti, sluneční a tepelné energie či zvukové izolace. 

Upevnění skleněných desek

T - Glass - neviditelné systém uchycení je vysoce estetický, variabilní, certifikovaný systém, který slouží k neviditelnému uchycení skleněných obkladových desek.

Základem jsou vertikální nosné profily, z Al slitin, které jsou kotveny do obvodové nosní konstrukce za pomocí kotevních prvků, které jsou taktéž z Al slitin. Každý vertikální nosný profil (nosník) je do obvodové konstrukce kotven dvojicí nosných kotev a ostatními přídržnými kotvami v počtu dle délky nosníku a statického výpočtu. Spojení nosných kotev s nosníkem je pevné, zabezpečují jej samořezné, samozávrtné šrouby. Spojení přídržných kotev s nosníkem je kluzné, pomocí nýtů. Do vertikálních nosníků jsou zalisovány trny s nerezové oceli, na které se zavěšují skleněné obkladové desky.

Závěsné přítlačné háčky jsou vyrobené z nerezu, rozměr háčku je 30/1,5mm u háčků nosných - rektifikovaných a 20/15mm u háčků pomocných – přídržných. Počet háčků na jednu skleněnou desku se dle rozměrů jednotlivých desek a statiky vypočítá jednotlivě na každý projekt.

Tepelná izolace

Tepelná izolace z minerálního vlákna tloušťky dle projektu se upevňuje mechanicky talířovými hmoždinkami typu a rozměru dle tloušťky tepelné izolace.

Detaily

Ke stažení: Sklo - detaily (pdf; 284 kB)

Realizace: Obchodní centrum - CHOMUTOVKA, 2010

Město: Chomutov
Skleněná odvětrávaná fasáda, neviditelné uchycení
obklad: lichoběžníkové formáty, 4 x RAL
plocha: 432m²