Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.triangel.cz/www/library/connect_db.php on line 2
TRIANGEL s.r.o. - Fasády - Obklady - Dlažby - Trespa


Trespa

Barvy Inspirations

Metallics (a) Metallics (b) Metallics (c) Naturals (a) Naturals (b) Wood decors (a) Wood decors (b) Wood decors (c) Wood decors (d)

Ke stažení:  Kompletní přehled Trespa - Inspirations (pdf; 400 kB)

Barvy Unicolor

Black Brilliant Turquoise Light Viola Mineral Blue Moss Green Plum Blue Red Orange Turf Green

Ke stažení:  Kompletní přehled Trespa - Unicolor (pdf; 150 kB)

Barvy uvedené v tomto zpracování se mohou lišit od skutečných barev obkladových desek leskem, odstínem nebo strukturou povrchu. Na přání zákazníka lze po domluvě vzorky zajistit.

Velko-formátové fasády: Trespa

Velko formátové obkladové desky Trespa jsou vysoce kvalitní deskové materiály pro obklady fasád. Montáž těchto desek se dělá na viditelné nebo neviditelné uchycení (lepení). Desky Trespa Meteon jsou výjimečně odolné proti působení atmosférických podmínek a případným nárazům. Při znečištění, lze desky snadno očistit pomocí organických prostředků bez nebezpečí vlivu na stálost barev.

Díky těmto vlastnostem jsou desky Trespa Meteon dokonalým materiálem pro úpravu fasád. Desky Trespa Meteon jsou dostupné ve více než 50 základních barvách.

Upevnění obkladových desek

Kotvící materiál je antikorozní a odolný proti agresivnímu prostředí. Používají se trhací nýty a samořezné vruty. Nýty jsou hliníkové s nerezovým trnem, vruty jsou nerezové, oba spojovací prvky můžou být nebarvené, nebo barvené podle odstínů desek.

Podkladní EPT pásky

Používají se jako podklad pod obkladové desky, dodávány jsou ve dvou barvách – černé a bílé, v šířkách 36 a 60mm.

Vertikální základní profily, spojovací prostředky a kotvení

Vertikální hliníkové základní profily (L nebo T) se navrhují podle jednotlivého projektu, maximálně na výšku dilatace – 3,05m. Upevnění na stěnové nosné kotvy (pevné a kluzné body) se provádí dutými rozpěrnými nýty nebo samořeznými šrouby. Ukotvení nosních kotev do nosní obvodové konstrukce se provádí hmoždinkami typu dle obvodového zdiva. Rozpětí, počet a rozměry podle požadavků statika. Stavební hloubky od stěny budovy k přední hraně základního profilu odpovídá potřebné tloušťce tepelné izolace s ohledem na rozměrové tolerance a nutnou provětrávací mezeru.

Tepelná izolace

Tepelná izolace z minerálního vlákna tloušťky dle projektu se upevňuje mechanicky talířovými hmoždinkami typu a rozměru dle tloušťky tepelné izolace.

Detaily

Ke stažení:  Velkoformátové desky Trespa - detaily (pdf; 274 kB)

Realizace: Administrativní budova Brumlovka BBC, 2007

Město: Praha
Odvětrávaná fasáda s použitím VFD Trespa, neviditelné uchycení
povrch: Trespa, formát 1860 x 2550mm
plocha: 160m²

Realizace: ukázky staveb s použitím materiálu TRESPA